IFSA Világ Legerősebb Emberei
Váltás mobil verzióra
Nem, köszönöm, a teljes verziót akarom nézni továbbra is

IFSA Világ Legerősebb Emberei

  Kapcsolat  Szállítás és Fizetés  ÁSZF

IFSA Világ Legerősebb Emberei

AZ IFSA EURÓPA LEGERŐSEBB EMBERE VERSENYEK GYŐZTESEI:

Az Európa legerősebb embere versenyek a Strongman Challenge sorozatból nőtték ki magukat, és az IFSA hivatalosnak jelenleg ezeket az Európa legerősebb embere címeket és versenyeket tekinti:

1980, Sweden

1. Geoff Capes
2. Lars Hedlund

1981, Sweden

1. Lars Hedlund
2. Geoff Capes

1982, Holland

1. Geoff Capes (ENGLAND) 68 p
2. Simon Wulfse 63.5
3. Roger Ekstrom 53.5
4. Hamish Davidson 50
5. Geard Du Pire 48
6. Franz Bierbaum 47.5
7. Gino Bultynck 47
8. Sven Ole-Thorsen 38.5

1983, Holland

1. Simon Wulfse (HOLLAND) 54 p
2. Geoff Capes 53
3. Jon Pall Sigmarsson 45
4. Cees De Vreugd 33,5 (injured)
5. Jack Hynde 28
6. Franz Bierbaun 27
7. Heinz Stettler 22,5
8. Leif Wigholm 17 (injured)

1984, Holland

1. Geoff Capes (ENGLAND) 48 p
2. Rudolf Kuster 46
2. Ab Wolders 46
4. Simon Wulfse 41,5
5. Stephan Lagger 37
6. Lars Noren 31
7. Alan Crossley 23,5
8. Torkel Ravnder 12 (injured)

1985 (held in Iceland)

Jon Pall Sigmarsson - ICELAND

1986 (held in Portugal)

Jon Pall Sigmarsson - ICELAND

1987, Holland

1. Ab Wolders (HOLLAND) 52,5 p
2. Geoff Capes 51,5
3. Jon Pall Sigmarsson 50,5
4. Jamie Reeves 45,5
5. Jean Pierre Brulois 34,5
6. Ilkka Nummisto 31,5
7. Klaus Wallas 28
8. Hjalti Arnasson 3 (injured)
9. Tjalling Van Den Bosch 2 (injured)
10. Simon Wulfse 1 (injured)

1988, Holland

1. Jamie Reeves (ENGLAND) 39 p
2. Jon Pall Sigmarsson 37
3. Mark Higgins 33
4. Tjalling Van Den Bosch 25
5. Ab Wolders 24
5. Simon Wulfse 24
7. Rudolf Kuster 18
8. Markku Suonenvirta 16

1989, Iceland

1. Jamie Reeves (ENGLAND) 64,5 p
2. Mark Higgins 60
3. Jon Pall Sigmarsson 56,6
4. Magnus Ver Magnusson 49,5
5. Tjalling Van Den Bosch 44,5
5. Ab Wolders 44,5
7. Torfi Olafsson 34
8. Henning Thorsen 33,5
9. Hjalti Arnasson 31 (injured)
10. Ilkka Nummisto 19,5

1990, Denmark

1. Henning Thorsen (DENMARK) 47 p
2. Ted Van Der Parre 45
3. Mark Higgins 44
4. Magnus Ver Magnusson 42
4. Jon Pall Sigmarsson 42
6. Markku Suonenvirta 26
6. Ab Wolders 26
8. Brian Bell 25
9. Rudolf Kuster 16
9. Lars Noren 16

1991, England

1. Forbes Cowan/Gary Taylor (SCOTLAND/WALES) 37 p
3. Jamie Reeves 32
4. Ted Van Der Parre 31
5. Hjalti Arnasson 29
5. Henning Thorsen 29
7. Ilkka Kinnunen 11
8. Ilkka Nummisto 9

1992, Denmark

1. Magnus Ver Magnusson (ICELAND) 46 p
2. Gary Taylor 45,5
3. Jamie Reeves 41
4. Jon Pall Sigmarsson 40,5
5. Manfred Hoeberl 33
5. Ted Van Der Parre 33
7. Henning Thorsen 30
8. Henrik Ravn 23
9. Markku Suonenvirta 21
10. Ilkka Nummisto 15

1993, Norway

1. Manfred Hoeberl (AUSTRIA) 39 p
2. Gary Taylor 38
3. Magnus Ver Magnusson 33
3. Jamie Reeves 33
5. Forbes Cowan 23
6. Berend Veneberg 20
7. Riku Kiri 17 (injured)
8. Sturla Davidson 10

1994, France

1. Manfred Hoeberl (AUSTRIA) 40 p
2. Magnus Ver Magnusson 33
3. Gary Taylor 32,5
4. Heinz Ollesch 32
5. Jamie Reeves 26
6. Forbes Cowan 22,5
7. Ted Van Der Parre 19,5
8. Laszlo Fekete 9,5

1995, Germany

1. Riku Kiri (FINLAND) 77 p
2. Jouko Ahola 70,5
3. Magnus Ver Magnusson 62,5
4. Heinz Ollesch 62
5. Jamie Reeves 55,5
6. Gary Taylor 51
7. Martin Muhr 46
8. Berend Veneberg 44,5 (injured)
9. Flemming Rasmussen 43
10. Ted Van Der Parre 38
11. Forbes Cowan 35
12. Laszlo Fekete 34,5

1996, Finland

1. Riku Kiri (FINLAND) 59 p
2. Heinz Ollesch 57
3. Magnus ver Magnusson 53
4. Jouko Ahola 52
5. Hannu Osala 43
6. Jukka Laine 38
7. Berend Veneberg 36
8. Jamie Reeves 34
9. Magnus Samuelsson 29
10. Flemming Rasmussen 28
11. Bill Pittuck 26
12. Forbes Cowan 14 (injured)

1997, Holland

1. Riku Kiri (FINLAND) 63 p
2. Magnus Ver Magnusson 56,5
3. Berend Veneberg 53,5
4. Wout Zijlstra 49
5. Magnus Samuelsson 46
6. Flemming Rasmussen 42
7. Paul Smeets 41
8. Heinz Ollesch 34
9. Jamie Reeves 30,5
10. Svend Karlsen 25,5
11. Stasys Mecius 15
12. Gary Taylor 8 (injured)

1998, Finland, unofficial

1. Jouko Ahola 74 p
2. Magnus ver Magnusson 62
3. Svend Karlsen 61
4. Magnus Samuelsson 50
5. Juha Tuhkasaari 44
6. Martin Muhr 38
7. Riku Kiri 35 (keskeytti)
8. Regin Vagadal 30
9. Berend Veneberg 26 (injured)
10. Heinz Ollesch 11 (injured)

1999, Faroe Islands, unofficial

1. Jouko Ahola (FINLAND) 56 p
2. Regin Vagadal 52
3. Magnus Samuelsson 43
4. Laszlo Fekete 34
5. Torfi Olafsson 31
6. Berend Veneberg 28
7. Rene Minkwitz 23 (injured)
8. Thomas Sorenson 8 (injured)

2000, Holland

1. Berend Veneberg (HOLLAND) 48,5 p
2. Magnus Samuelsson 47
3. Jaroslaw Dymek 43,5
4. Raimonds Bergmanis 37
4. Pasi Paavisto 37
6. Svend Karlsen 33
7. Laszlo Fekete 26,5
8. Jamie Barr 22,5

2001, Finland

1. Svend Karlsen (NORWAY) 61,5 p
2. Janne Virtanen 61
3. Magnus Samuelsson 47
3. Zydrunas Savickas 47
5. Martin Muhr 46,5
6. Flemming Rasmussen 45
7. Wout Zijlstra 38,5
8. Harri Simonen 36,5
9. Bill Pittuck 34,5
10. Sami Heinonen 31,5
11. Grezegorz Peksa 13

2002, Poland

1. Mariusz Pudzianowski (POLAND) 59 p
2. Jaroslaw Dymek 48
3. Svend Karlsen 44
4. Janne Virtanen 40
5. Martin Muhr 34
6. Jarno Hams 28,5
7. Zydrunas Savickas 24,5
8. Raivis Vidzis 15
9. Glenn Ross 13,5

2003, Poland

1. Mariusz Pudzianowski  (POLAND) 50,5 p
2. Jaroslaw Dymek  39,5
3. Raimonds Bergmanis  38,5
4. Zydrunas Savickas  37,5
5. Anders Johansson  29
6. Svend Karlsen  27,5
7. Jarno Hams  19
8. Bernd Kerschbaumer  10,5

Európa legerősebb emberei versenyek győztesei

1980 Geoff Capes - Anglia
1981 Lars Hedlund
1982 Geoff Capes - Anglia
1983 Simon Wulfse - Hollandia
1984 Geoff Capes - Anglia
1985 Jon Pall Sigmarsson - Izland
1986 Jon Pall Sigmarsson - Izland
1987 Ab Wolders - Hollandia
1988 Jammie Reeves - Anglia
1989 Jammie Reeves - Anglia
1990 Henning Thorsen - Dánia
1991 Forbes Cowan- Skócia és Gary Taylor - Wells/Anglia
1992 Magnus ver Magnusson - Izland
1993 Manfred Hoeberl - Ausztria
1994 Manfred Hoeberl - Ausztria
1995 Riku Kiri - Finnország
1996 Riku Kiri - Finnország
1997 Riku Kiri - Finnország
1998-ban nem rendezték meg a versenyt, de nem hivatalosan: Jouko Ahola
1999 Joukko Ahola - Finnország
2000 Berend Weneberg - Hollandia
2001 Svend Karlsen - Norvégia
2002 Marius Pudzianowski - Lengyelország
2003 Marius Pudzianowski - Lengyelország
2004 
2005  - Oroszország

A MESZ Erősember Országos Bajnokságok dobogósai:

1998 1. Ulviczki Mihály, 2. Darázs Ádám, 3. Kövér Gyula
1999 1. Darázs Ádám, 2. Lóska Sándor, 3. Kövér Gyula
2000 1. Lóska Sándor, 2. Darázs Ádám, 3. Ulviczki Mihály
2001 1. Ulviczki Mihály, 2. Darázs Ádám, 3. Kövér Gyula
2002 1. Dávid János, 2. Ulviczki Mihály, 3. Borzi István
2003 1. Darázs Ádám, 2. Borzi István, 3. Szabó Tamás, további eredmények
2004 1. Darázs Ádám, 2. Borzi István, 3. Dávid János, további eredmények
2005 1. Darázs Ádám, 2. Malatinszki Tamás, 3. Dávid János, további eredmények

A MESZ Páros Erősember Csapatbajnokok:

1998-2001 Ulviczki Mihály - Kövér Gyula
2002 Darázs Ádám - Dávid János
2003 Ulviczki Mihály - Kövér Gyula
2004 Malatinszki Tamás - 

A Közép-Európa Legerősebb Embere versenyek dobogósai:

2000 1. Darázs Ádám (H), 2. Manfred Gruber (A), 3. Kövér Gyula (H)
2001 1. Darázs Ádám (H), 2. Michail Starov (UA), 3.Gregor Peksa (PL)
2002 1. Darázs Ádám (H), 2. Dávid János (H), 3.Katona Ervin (YU)
2003. Október 4-6, Horvátország, …..????
2004
2005

A Visegrádi 4-ek Legerősebb Embere versenyek dobogósai:

2001 1. Gregor Peksa (PL), 2. Jiri Zaloudek (CZ), Jan Bartl (CZ),
2002 1. Gregor Peksa (PL), 2. Pavol Jambor (SK), Jiri Zaloudek (CZ),
2003 1. Darázs Ádám (H), 2. Martin Steffl (CZ), 3.Jiri Zaloudek (CZ),

Világ Legerősebb Embere (IFSA - WSM)
Világbajnokságok eredményei

Időpont,
helyszín
Versenyzők Ország Pontszám
2002,
Kuala Lumpur,
Malaysia
1.Mariusz Pudzianowski
2.Zydrunas Savickas
3.Raymonds Bergmanis
4.Johnny Perry
5.Svend Karlsen
6.Juha Räsänen
7.Hugo Girard
8.Greg Edmunds
9.Jaroslaw Dymek
10.Magnus Samuelsson
Poland
Latvia
Latvia
US
Norway
Finland
Canada
England
Poland
Sweden
58,0 pts
50,0 pts
47,5 pts
42,0 pts
39,0 pts
38,5 pts
38,5 pts
27,5 pts
24,5 pts
12,5 pts (inj)
2001,
Zambia,
Africa
1. Svend Karlsen
2. Magnus Samuelsson
3. Janne Virtanen
4. Phil Pfister
5. Martin Muhr
6. Hugo Girard
7. Jaroslaw Dymek
8. Wout Zijlstra
9. Juha Räsänen
10.Andrew Raynes
Norway
Sweden
Finland
US
Germany
Canada
Poland
Holland
Finland
England
 
2000,
Sun City,
South Africa
1. Janne Virtanen
2. Svend Karlsen
3. Magnus Samuelsson
4. Mariusz Pudianowski
5. Phil Pfister
6. Gerrit Badenhorst
7. Martin Muhr
8. Regin Vagadal
9. Hugo Girard
10.Rob Dixon
Finland
Norway
Sweden
Poland
US
S Africa
Germany
Faroe Isl.
Canada
US
59 pts
54 pts
53 pts


38 pts
37 pts

(inj)
(inj)
1999,
Malta,
(Results by event)
1. Jouko Ahola
2. Janne Virtanen
3. Svend Karlsen
4. Hugo Girard
5. Magnus Samuelsson
6. Berend Veneberg
7. Torfi Olafsson
8. Laszlo Fekete
9. Jamie Barr
10.Rene Minkwitz
Finland
Finland
Norway
Canada
Sweden
Holland
Iceland
Hungary
Scotland
Danmark
61.0 pts
53.0 pts
52.5 pts
49.5 pts
47.0 pts
41.0 pts
29.5 pts
23.0 pts
22.5 pts
1.0 pts (inj)
1998,
Tangier,
Morocco
(Results by event)
1. Magnus Samuelsson
2. Jouko Ahola
3. Wout Zijlstra
4. Phil Pfister
5. Peter de Bruyn
6. Riku Kiri
7. Torfi Olafsson
8. Mark Philippi
9. Berend Veneberg
10.Hugo Girard
Sweden
Finland
Holland
US
S Africa
Finland
Iceland
US
Holland
Canada
73 pts
67 pts
62 pts
51 pts
46 pts
26 pts (inj)
19 pts (inj)
18 pts (inj)
9 pts (inj)
5 pts (inj)
1997,
Primm Nevada,
USA
1. Jouko Ahola
2. Flemming Rasmussen
3. Magnus Samuelsson
4. Heinz Ollesch
5. Raimunds Bergmanis
6. Heinz Ollesch
7. Mark Philippi
8. Svend Karlsen
9. Derek Boyer
10.Harold Collins
Finland
Denmark
Sweden
Iceland
Latvia
Germany
US
Norway
Fiji
US
61.0 pts
57.0 pts
52.5 pts
45.5 pts
44.5 pts
43.5 pts
40.5 pts
33.0 pts (inj)
28.5 pts
28.0 pts (inj)
1996,
Port Louis,
Mauritius
1. Magnus Ver Magnusson
2. Riku Kiri
3. Gerrit Badenhorst
4. Flemming Rasmussen
5. Forbes Cowan
6. Jorma Ojanaho
7. Raimunds Bergmanis
8. Regin Vagadal
Iceland
Finland
S Africa
Denmark
Scotland
Finland
Latvia
Faroe Isl.
52.0 pts
43.0 pts
41.0 pts
35.5 pts
34.0 pts
32.5 pts
25.0 pts
24.0 pts
1995,
The Bahamas
1. Magnus Ver Magnusson
2. Gerrit Badenhorst
3. Marko Varalahti
4. Heinz Ollesch
5. Flemming Rasmussen
6. Gary Taylor
7. Phil Martin
8. Wayne Price
9. Joe Onosai
10.Magnus Samuelsson
Iceland
S Africa
Finland
Germany
Denmark
Britain
US
S Africa
Samoa
Sweden
71.0 pts
62.5 pts
48.5 pts
46.0 pts
42.5 pts
42.0 pts
40.0 pts
38.5 pts
29.5 pts
19.5 pts
1994,
Sun City,
South Africa
1. Magnus Ver Magnusson
2. Manfred Hoeberl
3. Riku Kiri
4. Gerrit Badenhorst
5. Forbes Cowan
6. Anton Boucher
7. Joe Onosai
8. Ted Van Der Parre
Iceland
Austria
Finland
S Africa
Scotland
Namibia
Samoa
Holland
50.5 pts
49.5 pts
48.0 pts
38.5 pts
36.5 pts
31.5 pts
12.5 pts (inj)
7.0 pts (inj)
1993,
Orange,
France
1. Gary Taylor
2. Magnus Ver Magnusson
3. Riku Kiri
4. Manfred Hoeberl
5. Berend Veneberg
6. Harold Collins
7. Henrik Ravn
8. Gerrit Badenhorst
Britain
Iceland
Finland
Austria
Holland
US
Denmark
S Africa
54.0 pts
49.0 pts
48.5 pts
41.5 pts
26.0 pts
24.5 pts
23.0 pts
17.5 pts (inj)
1992,
Iceland
1. Ted Van Der Parre
2. Magnus Ver Magnusson
2. Jamie Reeves
4. Gerrit Badenhorst
5. Gary Taylor
6. Henning Thorsen
7. Gregg Ernst
8. Ilkka Nummisto
9. James Perry
10.Illka Kinnunen
Holland
Iceland
Britain
S Africa
Britain
Denmark
Canada
Finland
US
Finland
63.0 pts
62.0 pts
62.0 pts
57.5 pts
43.5 pts
41.0 pts
38.0 pts
29.0 pts
25.0 pts
19.0 pts
1991,
Tenerife,
Canary Islands
1. Magnus Ver Magnusson
2. Henning Thorsen
3. Gary Taylor
4. Ted Van Der Parre
5. O.D Wilson
6. Gregg Ernst
7. Markku Suonenvirta
8. Manfred Hoeberl
Iceland
Denmark
Britain
Holland
US
Canada
Finland
Austria
56.0 pts
48.5 pts
39.0 pts
35.5 pts
30.5 pts (inj)
29.5 pts
25.5 pts
22.5 pts
1990,
Joensuu,
Finland
1. Jon Pall Sigmarsson
2. O.D Wilson
3. Ilkka Nummisto
4. Henning Thorsen
5. Adrian Smith
6. Laszlo Fekete
7. Tjalling Van Den Bosch
8. Aap Uspenski
Iceland
US
Finland
Denmark
Britain
Hungary
Holland
Estonia
48.5 pts
48.0 pts
39.0 pts
34.0 pts
33.5 pts
31.0 pts
28.5 pts
25.5 pts
1989,
San Sebastian,
Spain
1. Jamie Reeves
2. Ab Wolders
3. Jon Pall Sigmarsson
4. Bill Kazmaier
5. Laszlo Fekete
6. Ilkka Nummisto
7. Rudolph Kuester
8. Dusko Markovic
Britain
Holland
Iceland
US
Hungary
Finland
Germany
Canada
54.5 pts
49.5 pts
47.0 pts
40.0 pts
32.0 pts
27.5 pts
20.0 pts
17.5 pts
1988,
Budapest,
Hungary
1. Jon Pall Sigmarsson
2. Bill Kazmaier
3. Jamie Reeves
4. Ab Wolders
5. Ilkka Nummisto
6. Joe Quigley
7. Jean-Pierre Brulois
8. Laszlo Fekete
Iceland
US
Britain
Holland
Finland
Australia
France
Hungary
56 pts
51 pts
47 pts
41 pts
40 pts
23 pts
15 pts
11 pts
1987,
No WSM-comp this year
     
1986,
Nice,
France
1. Jon Pall Sigmarsson
2. Geoff Capes
3. Ab Wolders
4. Dusko Markovic
5. Jean-Pierre Brulois
6. Klaus Wallas
7. Ilkka Nummisto
8. Rick Brown
Iceland
Britain
Holland
Canada
France
Austria
Finland
US
59.0 pts
55.0 pts
37.5 pts
34.0 pts
31.5 pts
22.0 pts
19.0 pts (inj)
14.0 pts (inj)
1985,
Cascais,
Portugal
1. Geoff Capes
2. Jon Pall Sigmarsson
3. Cess de Vreugd
4. George Hechter
5. Tom Magee
6. Rick Brown
7. Roger Ekstrom
8. Jean-Pierre Brulois
Britain
Iceland
Holland
US
Canada
US
Finland
France
50.5 pts
49.0 pts
45.5 pts
36.0 pts
33.0 pts
29.0 pts
25.5 pts
19.5 pts
1984,
Mora,
Sweden
1. Jon Pall Sigmarsson
2. Ab Wolders
3. Geoff Capes
4. Rudolph Kuester
5. Dave Waddington
6. Daniel Poulin
7. Yngve Gustavsson
8. Pius Ochieng
Iceland
Holland
Britain
Germany
US
Canada
Sweden
Kenya
57.5 pts
51.5 pts
49.0 pts
34.0 pts
34.0 pts
22.0 pts
21.5 pts
18.5 pts
1983,
Christchurch,
New Zealand
1. Geoff Capes
2. Jon Pall Sigmarsson
3. Simon Wulfse
4. Tom Magee
5. John Gamble
6. Chris Okonkwo
7. Doyle Kenady
8. Allen Gallberg
Britain
Iceland
Holland
Canada
US
Nigeria
US
Canada
49.5 pts
48.0 pts
47.0 pts
38.5 pts
32.5 pts
25.5 pts
24.0 pts
22.0 pts
1982,
Magic Mountain,
USA
1. Bill Kazmaier
2. Tom Magee
3. John Gamble
4. Geoff Capes
5. Ernie Hackett
6. Curt Marsh
7. Dave Waddington
8. Bill Dunn
9. Jim Hough
10.Ross Browner
US
Canada
US
Britain
US
US
US
US
US
US
91.0 pts
78.0 pts
69.5 pts
67.0 pts (inj)
65.5 pts
64.0 pts



 
1981,
Magic Mountain,
USA
1. Bill Kazmaier
2. Geoff Capes
3. Dave Waddington
4. Jerry Hannan
5. Craig Wolfley
6. Keith Bishop
7. Stago Piczko
8. Durwin Piper
9. Joe Zaliezniak
10.Bishop Dolegiewicz
US
Britain
US
US
US
US
Holland
US
US
Canada
96.0 pts
88.0 pts
72.5 pts
68.0 pts
63.0 pts
61.5 pts
59.0 pts
58.0 pts
48.0 pts
46.0 pts
1980,
New Jersey,
USA
1. Bill Kazmaier
2. Lars Hedlund
3. Geoff Capes
4. Bishop Dolegiewicz
5. Jerry Hannan
6. Larry Kidney
7. Billy Graham
8. Gerard Du Prie
9. Cleave Dean
10.Don Reinhoudt
US
Sweden
Britain
Canada
US
US
US
Holland
US
US
102.5 pts
79.0 pts
59.5 pts
56.0 pts





(inj)
1979,
Universial Studios,
Carliforna
1. Don Reinhoudt
2. Lars Hedlund
3. Bill Kazmaier
4. John Kolb
5. Bob Young
6. Cleve Dean
7. Joe Dube
8. Dave Johns
9. Bill Anderson
10.Jerry Blackwell
US
Sweden
US
US
US
US
US
US
Scotland
US
60.30 pts
45.60 pts
44.90 pts
41.43 pts
22.33 pts
14.40 pts
4.40 pts
2.00 pts
1.33 pts(inj)
0.00 pts (inj)
1978,
Universial Studios,
Carliforna
1. Bruce Wilhelm
2. Don Reinhoudt
3. Lars Hedlund
4. John Kolb
5. Gus Rethwisch
6. Boris Djerassi
7. Brian Oldfield
8. Ivan Putski
9. John Matuszak
10.Jack Wright
US
US
Sweden
US
US
Israel
US
Poland
US
US
64.33 pts
58.00 pts
38.90 pts
23.40 pts
16.73 pts
15.23 pts
12.00 pts
5.40 pts
4.00 pts
0.00 pts
1977,
Universial Studios,
Carliforna
1. Bruce Wilhelm
2. Bob Young
3. Ken Patera
4. Lou Ferrigno
5. Franco Columbo
6. Jon Cole
7. Mike Dayton
8. George Frenn
US
US
US
US
Italy
US
US
US
63.25 pts
43.25 pts
34.00 pts
27.50 pts
22.25 pts
21.50 pts
19.25 pts
10.00 pts

Minden idők legeredményesebb magyar versenyzője, négy döntőbe jutással: Fekete László!

  • 8. - Málta, 1999 (ja, azt se felejtsük ki, hogy The King of Stones nyert egy versenyszámot (függetlenül a többiben elért helyezésétől)!
  • 6. - Finnország, 1990
  • 5. - Spanyolország, 1989
  • 8. - Magyarország, 1988

The World Strongest Man Versenyek eredményei

A WSM versenysorozatot az IFSA (International Federation of Strong Athlets) világszervezete rendezi (www.ifsastrongman.com. A Szervezet több mint 40 tagországot tömörít, a szervezet vezetői:

  1. Marcel Mostert - Nederland (m.mostert@wxs.nl)
  2. Douglas Edmunds - Schotland
  3. Jamie Reeves - Engeland
  4. Ilkka Kinnunen - Finland

A WSM versenyek rövid összefoglalása:

1977 USA
1 Bruce Wilhelm USA
2 Bob Young USA
3 Ken Patera USA
1978 USA
1 Bruce Wilhelm USA
2 Don Reinhoudt USA
3 Lars Hedlund SWEDEN
1979 USA
1 Don Reinhoudt USA
2 Lars Hedlund SWEDEN
3 Bill Kazmaier USA
1980 USA
1 Bill Kazmaier USA
2 Lars Hedlund SWEDEN
3 Geoff Capes U.K.
1981 USA
1 Bill Kazmaier USA
2 Geoff Capes U.K.
3 Dave Waddington USA
1982 USA
1 Bill Kazmaier USA
2 Tom Magee CANADA
3 John Gamble USA
1983 NEW ZEALAND
1 Geoff Capes U.K.
2 Jon Pall Sigmarsson ICELAND
3 Siem (simon) Wulfse NETHERLANDS
1984 SWEDEN
1 Jon Pall Sigmarsson ICELAND
2 Ab Wolders NETHERLANDS
3 Geoff Capes U.K.
1985 PORTUGAL
1 Geoff Capes U.K.
2 Jon Pall Sigmarsson ICELAND
3 Cees De Vreugd NETHERLANDS
1986 FRANCE
1 Jon Pall Sigmarsson ICELAND
2 Geoff Capes U.K.
3 Ab Wolders NETHERLANDS
1987
1 No Contest! No Contest!
2 No Contest! No Contest!
3 No Contest! No Contest!
1988 HUNGARY
1 Jon Pall Sigmarsson ICELAND
2 Bill Kazmaier USA
3 Jamie Reeves U.K.
...
8. László Fekete
1989 SPAIN
1 Jamie Reeves U.K.
2 Ab Wolders NETHERLANDS
3 Jon Pall Sigmarsson ICELAND
...
5. László Fekete
1990 FINLAND
1 Jon Pall Sigmarsson ICELAND
2 O.D. Wilson USA
3 Ilkka Nummisto FINLAND
...
6 László Fekete
1991 CANARY ISLANDS
1 Magnus Ver Magnusson ICELAND
2 Henning Thorson DENMARK
3 Gary Taylor U.K.
1992 ICELAND
1 Ted Van Der Parre NETHERLANDS
2 Jaimie Reeves U.K.
2 Magnus Ver Magnusson ICELAND
1993 FRANCE
1 Gary Taylor U.K.
2 Magnus Ver Magnusson ICELAND
3 Riku Kiri FINLAND
1994 South Africa
1 Magnus Ver Magnusson ICELAND
2 Manfred Hoebrel AUSTRIA
3 Riku Kiri FINLAND
1995 Bahamas
1 Magnus Ver Magnusson ICELAND
2 Gerrit Badenhorst S.AFRICA
3 Marko Varalati FINLAND
1996 MAURITIUS
1 Magnus Ver Magnusson ICELAND
2 Riku Kiri FINLAND
3 Gerrit Badenhorst S.AFRICA
1997 USA
1 Jouko Ahola FINLAND
2 Flemming Rasmussen DENMARK
3 Magnus Samuelson SWEDEN
1998 MOROCCO
1 Magnus Samuelson SWEDEN
2 Jouko Ahola FINLAND
3 Woudt Zijlstra NETHERLANDS
1999 MALTA
1 Jouko Ahola FINLAND
2 Janne Virtanen FINLAND
3 Sven Karlsen NORWAY
....
8 László Fekete
2000 SUN CITY SOUTH AFRICA
1 Janne Virtanen FINLAND
2 Sven Karlsen NORWAY
3 Magnus Samuelson SWEDEN
2001 Victoria Falls ZAMBIA
1 Svend Karlsen NORWAY
2 Magnus Samuelson SWEDEN
3 Janne Virtanen FINLAND
2002 MALAYSIA
1 Mariusz Pudzianowski POLAND
2 Zydrunas Savickas LITHUANIA
3 Raimund Bergmanis LATVIA
2003 VICTORIA FALLS Zambia
1 Mariusz Pudzianowski POLAND
2 Zydrunas Savickas LITHUANIA
3 Vasyl Virastiuk UKRAINE
2004 BAHAMAS
1 Vasyl Virastiuk UKRAINE
2 Zydrunas Savickas LITHUANIA
3 Magnus Samuelsson SWEDEN
2005 CANADA
1 Zydrunas Savickas Lithuania 103
2 Vasyl Virastyuk Ukraine 96
3 Mikhail Koklyaev Russia 93.5
4 Andrus Murumets Estonia 86
5 Raimonds Bergmanis Latvia 84.5
6 Phil Pfister USA 82.5
7 Vidas Blekaitis Lithuania 81.5
8 Magnus Samuelsson Sweden 69
9 Robert Szchpanski Poland 67
10 Travis Ortmayer USA 64.5
11 Geoff Dolan Canada 54.5
12 Karl Gillingham USA 43
13 Mark Felix Grenada 42.5
14 Igor Pedan Russia 42
2006 Reykjavik, Iceland
1. Zydrunas Savickas - Litvánia
2007
1. ???

Minden idők legeredményesebb magyar versenyzője, négy döntőbe jutással: Fekete László!

  • 8. - Málta, 1999 (ja, azt se felejtsük ki, hogy The King of Stones nyert egy versenyszámot (függetlenül a többiben elért helyezésétől)!
  • 6. - Finnország, 1990
  • 5. - Spanyolország, 1989
  • 8. - Magyarország, 1988



 


Hozzászólások

Szólj hozzá! Belépés után...


Bejelentkezés Shop.Builder azonosítóval:

error
E-mail:  Belépés
Jelszó: 
 
Elfelejtettem a jelszavam     Regisztráció

  vagy  
Google belépés
Nincs hozzászólás


Kosarad cart
Shop.Builder tartalom ajánló
Testépítő életmód éjszakázás mellettHa az ember éjszaka dolgozik, csúnyán át tud fordulni a bioritmusa. Ilyenkor nem könnyű megfelelően táplálkozni, betartani az étrendünket, és az edzésünket is összehangolni ezekkel, de közel sem lehetetlen. Íme néhány tipp és egy kis biológia, ha érintett vagy a témában!
Otthoni bicepszedzésHeti cikksorozatunk az otthoni edzésről folytatódik. Mindössze kézisúlyzóra, rúdra van maximum szükség, és gyakorlatilag (a szó legszorosabb értelmében) rommá szaggathatod a bicepszed rostjait akár otthon is. Nem jársz terembe, de nagy karokat szeretnél? Esetleg teremben edzel? Sebaj, a cikkben felvázolt programok és 1-2 tipp ebben az esetben is hasznodra válhat!
Cikkeink Edzéstervek Enciklopédia

Shop.Builder Testépítő és Fitness Webáruház - Táplálékkiegészítők, kondigépek online vásárlása, rendelése. Kedvező árak, gyors házhozszállítás.
Üzemeltető: Data-Object B.t. · 6722 Szeged, Mérey u. 17. · Telefon: 20/900-0864 (9-17 óra között) · E-mail: shop@builder.hu
Adatnyilvántartási azonosító: 01098-0001 · Adatvédelmi Szabályzat · Hatósági nyilvántartási szám: C/002 215/2003
Shop Builder Főoldal
Szállítás és Fizetés
Kapcsolat, Helpdesk
Adatvédelem
GYIK
Rólunk
Pontgyűjtés
Médiaajánlat
Rólunk írtátok
Üzleteink
Akciós termékek
Új termékek
Hónap slágerei
Top 100 termék
Termékvélemények
Összetételek
Kiemelt gyártók:
Scitec, Muscle Army
BioTech USA
Body.Builder Supplements
Peak
Vitaking
Brutal Nutrition
Full Force
Táplálékkiegészítők
Fehérje, Tejsavó fehérje
Tömegnövelő
Zsírégető
Kreatin
Multivitamin
Omega 3
Sportruházat
Kondigépek
Súlyzó, súlytárcsa
Fekvenyomó pad
Haspad
Szobakerékpár
Elliptikus tréner
Futópad
Összes kategória